Terapeuta Nazywam się Patrycja Koza. Jestem z wykształcenia magistrem fizjoterapii. Studia ukończyłam w trybie dziennym na Politechnice Opolskiej z wynikiem bardzo dobrym. W trakcie studiów odbyłam praktyki m.in. w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu, w Centrum Rehabilitacji dla Dzieci z Porażeniem Mózgowym im. Ks. Bpa Józefa Nathana w Opolu, w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, w 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu i innych placówkach. Doświadczenie zdobywałam na różnych oddziałach klinicznych, m.in.: kardiologii, kardiochirurgii, intensywnej terapii, ortopedii, neurochirurgii, pulmonologii i innych.

Wykształcenie medyczne ułatwia mi skuteczną działalność hirudoterapeutyczną. Terapia pijawką lekarską to dla mnie dodatkowe narzędzie pracy. Często wspomaga leczenie w jednostkach chorobowych, gdzie tradycyjna rehabilitacja odnosi efekty dopiero po dłuższym stosowaniu. Widząc skuteczność terapii pijawką lekarską zaczęłam łączyć ją z tradycyjną fizjoterapią, dzięki czemu mogę lepiej pomagać pacjentom.

Od początku 2015 roku współpracuję także z Wojewódzkim Ośrodkiem Szkolenia Młodzieży oraz Opolskim Związkiem Piłki Nożnej. Prowadzę gabinet fizjoterapii znajdujący się przy Ośrodku oraz zajmuję się zabezpieczeniem medycznym różnych wydarzeń sportowych. Jestem fizjoterapeutą prowadzącym w drużynie Pomologii Prószków, grającej na poziomie Centralnej Ligii Juniorów. Fizjoterapia jest moją główną pasją, ale interesuję się również firedance'em oraz dobrą książką. Jestem autorką książek: „Nina Bakisk i jej zwariowane 13” oraz „Papierowe pocałunki” (wyd. Novae Res), które można zakupić na stronie www.zaczytani.pl .


Posiadam certyfikaty z kursów:

  • „Kurs podstawowy hirudoterapii i larwoterapii”
  • „Kurs podstawowy Kinesiology Taping”
  • „Techniki miękkie stosowane w leczeniu schorzeń narządu ruchu – relaksacja poizometryczna, techniki powięziowe, punkty spustowe”


Uczestniczyłam w warsztatach:

  • „Trening funkcjonalny w fizjoterapii i sporcie”
  • „Diagnostyka funkcjonalna w terapii manualnej”
  • „Neuromobilizacje nerwów obwodowych”

 

W dalszym ciągu poszerzam swoje kwalifikacje z zakresu rehabilitacji ruchowej, fizjoterapii, hirudoterapii i masażu m.in. poprzez szereg kursów i praktyk.

 CERTYFIKATY 

Pozdrawiam serdecznie

Patrycja Koza